Berlín 15. októbra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Fabian Bimmer, Pool)
 
Múnira al-Mutassadika odsúdili v roku 2006 na 15 rokov väzenia. Úrady vzali do úvahy čas, ktorý strávil vo väzení po zatknutí v roku 2001

Na snímke Maročan Munír Mutassadik

Nemecko pripravuje deportáciu Maročana odsúdeného za pomoc trom samovražedným atentátnikom počas teroristických útokov z 11. septembra 2001 v USA. Hovorca hamburského ministerstva vnútra Frank Reschreiter oznámil, že Múnir al-Mutassadik “čoskoro opustí krajinu”, ale nešpecifikoval, kedy ho vyhostia do Maroka, s tým, že úrady nechcú ohroziť daný proces. Ako dodal, “všetky potrebné procedurálne kroky” v tejto veci splnili podľa plánu.
Al-Mutassadika odsúdili v roku 2006 za členstvo v teroristickej organizácii a spoluúčasť pri vražde za pomoc mužom, ktorí uniesli lietadlá a narazili nimi do Svetového obchodného centra a Pentagonu. Trojica žila v Hamburgu. Maročan dostal trest odňatia slobody na 15 rokov, úrady však vzali do úvahy čas, ktorý strávil vo väzení po zatknutí v roku 2001.
 
Príspevok Pripravujú deportáciu muža odsúdeného za pomoc strojcom teroristických útokov z 11. septembra 2001 zobrazený najskôr Hlavné správy.