New York 20. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael A. Mariant)
 
Správcovia pozostalosti po Michaelovi Jacksonovi a spoločnosť Columbia Live Stage v utorok odhalili plány na vznikajúci muzikál, inšpirovaný životom zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona. Správcovia aj spoločnosť veria, že premiéru muzikálu uvedú na newyorskom Broadwayi do roku 2020, informovala v utorok tlačová agentúra AP.

Na archívnej snímke Michael Jackson

Autorkou libreta bude dvojnásobná držiteľka Pulitzerovej ceny Lynn Nottageová. V muzikáli, ktorého názov zatiaľ nezverejnili, použijú rozsiahly zoznam piesní kráľa popu. Režisérom a choreografom bude laureát amerických divadelných cien Tony Christopher Wheeldon.
Predstavitelia postáv muzikálu zatiaľ nie sú známi.
Ide o jeden z posledných projektov, ktoré na javisku predstavujú životy popových hviezd spolu s ich najlepšími piesňami, píše AP.
Michael Jackson získal počas svojej kariéry 13 hudobných cien Grammy. Medzinárodnou hviezdou sa stal v roku 1983 po vydaní albumu Thriller. Ten sa s vyše 50 miliónmi predaných nosičov stal najpredávanejším albumom všetkých čias. Spevák zomrel 25. júna 2009 vo veku iba 50 rokov na predávkovanie preparátom Propofol.
Nottageová napísala scenár k hrám ako Sweat, Intimate Apparel, By The Way, Meet Vera Stark či Ruined. Wheeldon bol režisérom a choreografom broadwayskej hry An American in Paris.
 
Príspevok Pripravuje sa muzikál o živote Michaela Jacksona zobrazený najskôr Hlavné správy.