Paríž 5. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Christophe Ena)

Polícia si myslí, že ide skôr o podpaľačstvo so zámerom spôsobiť značné materiálne škody
Francúzska kriminálna polícia, a nie protiteroristické oddelenie prokuratúry v Paríži, vyšetruje kauzu okolo nálezu šiestich fliaš minerálky naplnených benzínom a vybavených čímsi ako rozbuškou, ktoré sa našli dnes na predmestí Paríža pod troma kamiónmi švajčiarsko-francúzskej stavebnej firmy Lafarge. Súvisí to s faktom, že francúzske orgány činné v trestnom konaní nepredpokladajú za nálezom teroristické aktivity, ale možné podpaľačstvo so zámerom spôsobiť značné materiálne škody. Zariadenia zneškodnili alarmovaní pyrotechnici.
Francúzsko fľaše benzínové nález vyšetrovanie

Francúzska polícia v noci na sobotu zabránila výbuchu v bytovom dome v 16. parížskom obvode, keď tam zneškodnila štyri plynové bomby poliate benzínom a podomácky vyrobené zariadenie na ich zapálenie na diaľku. Tento prípad vyšetruje oddelenie parížskej prokuratúry pre boj s terorizmom. Pre podozrenie z vytvorenia zločineckej teroristickej skupiny, poškodzovania cudzieho majetku a pokusu o vraždu zadržali medzičasom najmenej šesť podozrivých. Oba prípady nemajú však podľa policajných zdrojov nič spoločné.
Francúzsky výrobca cementu Lafarge, ktorý sa predvlani spojil so švajčiarskym Holcimom, čelí od marca vyšetrovaniu pre podozrenie z financovania terorizmu, ktoré súvisí s uzavretím dohody s ozbrojencami v Sýrii umožňujúcom podnikanie subjektu v tejto krajine. Miestna dcérska spoločnosť Lafarge sa podľa investigatívneho materiálu periodika Le Monde dohodla s džihádistami z Islamského štátu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.