Londýn 10. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Owen Humphreys)

Britskí princovia William a Harry spolu so svojimi manželkami Catherine a Meghan podporia službu textových správ na pomoc ľuďom s problémami v oblasti duševného zdravia

Na snímke zľava britský princ William, Kate, vojvodkyňa z Cambridge, britský princ Harry a Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu

Ich nadácia The Royal Foundation venuje iniciatíve Shout tri milióny libier (v prepočte približne 3,5 milióna eur). Cieľom služby je pomáhať ľuďom so širokou škálou problémov vrátane samovražedných myšlienok, problémov vo vzťahoch alebo šikany.

Ako v piatok uviedol princ William, služba “je bezplatná, anonymná a funguje 24 hodín denne, sedem dní v týždni”. Textové konverzácie majú na starosti vyškolení dobrovoľníci, ktorých monitoruje klinický tím. Službu už podľa neho využilo 60-tisíc ľudí.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj