Los Angeles 2. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Herman Knippertz)

Zosnulá britská princezná Diana mala účinkovať v pokračovaní romantického thrilleru Osobný strážca (1992). Potvrdil to hlavný predstaviteľ tohto filmu Kevin Costner, ktorého v utorok citoval denník The Guardian

Na snímke pricezná Diana

Diana sa mala objaviť po boku Costnera, ktorý v pôvodnom filme stvárnil agenta určeného chrániť popovú hviezdu v podaní medzitým tiež zosnulej americkej speváčky Whitney Houstonovej. Podľa Costnerových slov sa princezná z Walesu, ako aj produkčný tím nevedeli dočkať začiatku nakrúcania.

“Štúdiu sa páčila myšlienka vytvorenia Osobného strážcu 2,” pričom členka britskej kráľovskej rodiny sa mala zhostiť úlohy s “rovnakou tvorivou kapacitou ako Whitney,” uviedol Costner pre stanicu People TV.

“Nikto o tom skutočne nevedel približne rok,” prezradil americký herec a dvojnásobný držiteľ Oscara.

Costner po prvý raz prehovoril o tomto projekte v roku 2012, keď vysvetlil, že dej plánovaného filmu mal zahŕňať jeho postavu, chrániacu postavu Diany pred fanatickými fanúšikmi a paparacmi. Ich vzťah sa mal rozvinúť romanticky. Herec dodal, že scenár projektu sa mu dostal do rúk deň pred tragickou smrťou Diany pri autohavárii v Paríži na konci augusta 1997.

Costner spresnil, že s Dianou diskutoval o plánovanom filme, predovšetkým o možnosti intímnych scén. Podľa neho rozhovory sprostredkovala Sarah Fergusonová, vojvodkyňa z Yorku a Dianina rodinná príslušníčka.

Osobný strážca zarobil 411 miliónov dolárov, čo z neho spravilo druhý komerčne najúspešnejší film roku 1992. Soundtrack, ktorý naspievala v tom čase 29-ročná Houstonová, je s predajom 45 miliónov kópií dodnes najlepšie predávajúcim sa albumom s filmovou hudbou všetkých čias.

Pre Houstonovú išlo zároveň o herecký debut.

Film, ktorý sa však nedočkal priaznivej odozvy kritikov, v roku 2012 adaptovali na divadelný muzikál, ktorý sa stále hrá v londýnskom West Ende. Houstonová zomrela náhle v tom istom roku po dlhom boji so závislosťou od drog a alkoholu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj