Londýn 13. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA/Victoria Jones)
 
Britského princa Philipa v piatok prepustili z nemocnice, kde absolvoval úspešnú výmenu bedrového kĺbu. Vojvoda z Edinburghu a manžel britskej kráľovej Alžbety II. bude pokračovať v rehabilitácii na Windsorskom zámku. Predpokladá sa, že niekoľko týždňov bude potrebovať barly.

Na snímke princ Philip

Buckinghamský palác vo vyhlásení uviedol, že “jeho kráľovská výsosť ďakuje za blahopriania, ktoré dostal”, informuje agentúra AP. Philipa (96) hospitalizovali na plánovaný zákrok 3. apríla, samotná operácia sa uskutočnila nasledujúci deň. Vo štvrtok ho navštívila jeho dcéra, princezná Anna, podľa ktorej je Philip v “dobrom stave”.
Princa operovali v súkromnej Nemocnici kráľa Eduarda VII. v centre Londýna. Philipa v uplynulých týždňoch trápili bolesti bedier a musel vynechať viaceré rodinné podujatia vrátane tradičnej veľkonočnej omše. Vojvoda sa vzdal oficiálnych kráľovských povinností minulý rok. Jeho posledným samostatným oficiálnym vystúpením na verejnosti bola prehliadka námornej pechoty pred Buckinghamským palácom začiatkom augusta.
Kráľovskú rodinu čakajú onedlho dve význačné udalosti – svadba princa Harryho s americkou herečkou Meghan Markleovou v máji a narodenie tretieho potomka princa Williama a Catherine, vojvodkyne z Cambridgea tento mesiac.
 
Príspevok Princa Philipa po výmene bedrového kĺbu prepustili z nemocnice zobrazený najskôr Hlavné správy.