Princa Harryho a Meghan obkolesili na prvej zahraničnej ceste fanúšikovia

Dublin 11. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Morrison)
 
Stovky priaznivcov vyšli v stredu do ulíc írskeho hlavného mesta Dublin, aby aspoň na chvíľu videli britského princa Harryho a jeho manželku, bývalú americkú herečku Meghan Markleovú, ktorí sú na svojej prvej oficiálnej zahraničnej ceste ako manželia. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Na snímke princ Harry s manželkou Meghan

Študenti a turisti sa nahrnuli najmä k univerzite Trinity College v írskej metropole. Pokrikmi vítali a pozdravovali pár z britskej kráľovskej rodiny.
Horúcou témou bol futbal, keďže Anglicko hrá v stredu večer s Chorvátskom semifinálový zápas počas futbalových majstrovstiev sveta v Rusku. Harry položil davu ľudí otázku: “Všetci fandíte Anglicku?” a ďalej sa o futbale rozprával s univerzitnými študentmi.
Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, ako sa oficiálne volajú, sa v stredu už skôr stretli s írskym prezidentom Michaelom D. Higginsom v jeho oficiálnej rezidencii.
Keď sa Harryho jeden reportér opýtal, či “futbalová lopta mieri domov” – čo bola narážka na šance Anglicka zvíťaziť na svetovom šampionáte v Rusku – Harry vyvolal smiech, keď s úškrnom odpovedal: “Takmer určite.”
Kráľovskí manželia navštívili aj sídlo Gaelskej atletickej asociácie (GAA), miesto masakru nazvaného Krvavá nedeľa, ktorý spáchali britskí vojaci proti civilistom v roku 1920.
Princ Harry v utorok vyhlásil, že chce využiť túto príležitosť a rozmýšľať o “ťažkých etapách” v dejinách Británie a Írska.
 
Príspevok Princa Harryho a Meghan obkolesili na prvej zahraničnej ceste fanúšikovia zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)