Bratislava 25. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Pierre-Emmanuel Deletree)

Britský princ Charles sa nakazil novým koronavírusom, potvrdil Clarence House. Ako informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na hovorcu jeho oficiálneho sídla, 71-ročný princ z Walesu má mierne príznaky, no inak je naďalej v dobrom zdravotnom stave. Vzhľadom na množstvo verejných stretnutí, ktoré absolvoval v uplynulých týždňoch, však nebolo možné zistiť, od koho sa mohol nakaziť

Na snímke princ Charles

Testy podstúpila aj princova 72-ročná manželka, vojvodkyňa z Cornwallu, u nej sa však prítomnosť vírusu nepreukázala.

Charles a Camilla sú teraz podľa Clarence House v karanténe na škótskom zámku Balmoral, pričom princ počas uplynulých dní pracoval z domu.

Britský parlament pravdepodobne uzavrú na štyri týždne

Britský parlament plánuje v stredu večer pozastaviť svoju činnosť na nasledujúce štyri týždne. Podľa zdrojov televízie BBC by mali toto preventívne opatrenie proti možnému rozšíreniu koronavírusu v zákonodarnom zbore poslanci odhlasovať v stredu.

Po prijatí mimoriadnych zákonov na riešenie pandémie koronavírusu a udelení kráľovského súhlasu by mali poslanci parlament uzavrieť do 21. apríla.

Pôvodne sa i tak poslanci mali rozísť na tri týždne v dôsledku veľkonočných sviatkov, podľa aktuálneho návrhu sa tak stane už o týždeň skôr.

Budovu parlamentu už medzičasom uzavreli pre verejnosť a znížil sa aj počet zákonodarcov povolených v Poslaneckej snemovni.

Počet obetí koronavírusu v Spojenom kráľovstve sa v utorok zvýšil o 87 na celkovo 422 – išlo o najväčší denný nárast od začiatku krízy.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj