V domácom zápase vyhrali Popradčenia najtesnejším výsledkom 1:0 a do odvety na Záhorie cestovali s malou výhodou. Lenže minuloročný fortunaligista zabral a zvíťazil 2:0. Teší sa tak z historického postupu. To, čo sa dialo počas a hlavne pred zápasom podľa Popradčanov nemá nič spoločné s futbalom.

Českej biatlonistke spadla sánka pri ceste lietadlom: Musím sa poďakovať Slovákom!

„To, že súper uhral v ťažkej pozícii postup do finále treba uznať, kvalitu súpera na ihrisku je potrebné rešpektovať a športový výkon je správne pochváliť, mrzí ma však, že zo zápasu som odišiel smutný najmä pre mimoihriskové udalosti,“ píše sa v pozápasovom príspevku na oficiálnych stránkach FK Poprad.

FOTO Na každý prst majú jedného: TOTO sú najväčšie futbalové zlatokopky!

Hostí najprv rozčúlilo správanie mladých podávačov lôpt, ktorí svojim lopty hádzali a súperovi pomaly kotúľali. Neskôr ich mali aj domáci hráči nabádať, aby lopty schovali. „Chovanie chlapcov podávačov bolo zrejme naordinované a Skalica taktizovala aj v práci s deťmi,“ zamyslel sa autor.

Tragická smrť známeho športovca: Zo sveta odišiel za záhadných okolností!

Dusno už však začalo byť už pred samotným stretnutím. Tréner domácej Skalice Jozef Kostelník si pred zápasom vystriehol najväčšiu hviezdu Popradu a bývalého reprezentanta Stanislava Šestáka a slovne ho ho napadol.  „Musím sa ale zastať skvelého človeka a futbalistu, ktorý pre slovenský futbal spravil viac ako všetci funkcionári MFK Skalica. Čo si dovolil tréner domáceho mužstva voči Stanovi Šestákovi pri nástupe hráčov, nenecháme bez odozvy. Jeho chovanie, vulgárne nadávanie reprezentantovi SR, vulgarizmy na adresu jeho najbližších 3 minúty pre zápasom, jeho nemravný monológ smerom k hráčovi s veľkým H, nemá so športom, fair play, etikou, úctou nič spoločné. Okrem disciplinárneho riešenia, klub podnikne aj právne kroky na ochranu osobnosti skvelého hráča a úžasného človeka, akým Stanislav Šesták je,“  píše sa v oficiálnom vyhlásení FK Poprad, ktoré uviedol prezident FK POPRAD, Roman Dvorčák.

MIMORIADNA SPRÁVA Ďalší bombový útok, Nemci v šoku: Explózia pri autobuse hviezdneho Dortmundu!

Čo sa dialo v Skalici potvrdil pre Profutbal.sk aj hráč Popradu Vladimír Kúkoľ: „Najväčšia frustrácie je, samozrejme, z výsledku a z vypadnutia, ale som hlavne sklamaný z tohto prostredia. Taký primitivizmus som v živote nikde nezažil. Je to kontraproduktívne aj smerom k výchove mládeže, keď stojíme v tuneli a tréner domácich ide biť Stana Šestáka, najväčšiu ikonu nášho mužstva a nadáva mu pred malými deťmi, ktorým treba uši zapchávať. To je naozaj smutné.“

FOTO Cibulková doma neoddychuje: Na hrádzi do Gabčíkova prevetrala hriešne drahý bicykel!

Tréner Kostelník na pozápasovej tlačovke dostal otázku ohľadom emócií, ktoré sprevádzali celý zápas. „Od nás hovorili niečo hráči? To ste asi prepočul niečo,“ odbil novinára tréner. S týmto tvrdením však nesúhlasil kormidelník hostí František Šturma: „Urážky a provokácie tam boli. My sme hlavne nechceli dostať červenú kartu. Tieto veci už boli za hranicou.“ Zápas, ktorý sa odohral aj mimo zeleného trávnika tak pravdepodobne bude mať ešte menšiu dohru aj za zeleným stolom. Vedenie MFK Skalica sa doposiaľ k vyhláseniu tímu z východného Slovenska nevyjadrilo.

Viac na Pluska.sk: