Prešov 12. marca 2018 (HSP/Foto: TASR- Michal Svítok)

Jediná primátorka krajského mesta za KDH a členka celoslovenskej rady KDH Andrea Turčanová dnes (12.3.2018) nominovala za kandidáta na post predsedu hnutia poslanca NR SR Richarda Vašečku

Na snímke poslanec NR SR Richard Vašečka

„Richarda Vašečku osobne poznám už niekoľko rokov. Preto som veľmi rada, že sa rozhodol uchádzať o miesto predsedu kresťanských demokratov. Má všetky predpoklady k tomu, aby bol vynikajúcim a úspešným predsedom KDH. Ako silná osobnosť môže spojiť kresťanské sily na Slovensku a priviesť do KDH nielen viacero kresťanských osobností, ale tiež nových a mladých voličov,“  uviedla v podaní nominácie Richarda Vašečku na predsedu KDH primátorka Prešova Andrea Turčanová. Prínos tohto nominanta pre hnutie vidí  predovšetkým v posilnení kresťanskej politiky na Slovensku.
„Richard Vašečka je diplomat, ktorý ľudí spája, a je akceptovateľný pre spoluprácu so súčasnými opozičnými stranami. A to nielen v prípade zostavenia vlády, ale aj v nadchádzajúcich komunálnych voľbách. Som presvedčená, že post primátorky krajského mesta Prešov, ktorý zastávam, môže KDH obhájiť len v spolupráci s pravicou,“  zdôraznila Andrea Turčanová.
Richard Vašečka je za jej nomináciu vďačný: „Nesmierne si vážim nomináciu na predsedu KDH práve od primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej. Je reprezentantom novej generácie v Kresťanskom demokratickom hnutí.“
Vašečka dodáva, že súčasnú primátorku Prešova podporuje v jej opätovnej kandidatúre: „Pre KDH je Prešovský samosprávny kraj (PSK) obzvlášť dôležitý. Získali sme tu župana, ale pred nami je nemenej dôležitá výzva obhájiť aj primátorsky post. Andrea Turčanová je čestnou a pracovitou ženou, ktorá svojej práci rozumie a na rozvoji Prešova jej záleží. Ako poslanec NR SR ju v jej kandidatúre budem podporovať všetkými možnými silami,“ dodal kandidát na predsedu KDH Richard Vašečka.
Andrea Turčanová je tiež poslankyňou PSK za okres Prešov. V posledných voľbách získala druhý najväčší počet hlasov na Slovensku spomedzi všetkých poslancov VÚC, a to viac ako 13 tisíc.
Voľba predsedu KDH sa uskutoční už túto sobotu 17. marca 2018 na celoslovenskom sneme KDH v Ružomberku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.