Bratislava 26. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)

Potrebné opatrenia pre zlepšenie dopravnej situácie a mobility v Bratislave boli hlavnou témou pondelkového stretnutia primátora hlavného mesta SR Iva Nesrovnala a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraja Drobu. V tejto súvislosti hovorili i o potrebnej synergii pri prijímaní konkrétnych opatrení.
Na snímke primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal (uprostred) a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba (vľavo)

“Príkladom je parkovanie – bez dobrej spolupráce medzi mestom a župou nie je možné riešiť najväčší problém, ktorý trápi obyvateľov Bratislavy,” zdôraznil Nesrovnal. V kontexte tohto otvoril aj tému záchytných parkovísk a posilnenie regionálnych vlakov, čo by pomohlo plynulosti dopravy v meste. “Do hlavného mesta totiž prichádza z regiónu denne 100.000 ľudí a 30.000 áut,“ pripomenul Nesrovnal.
Predsedovi BSK predstavil i návrhy hlavného mesta na zefektívnenie čerpania pomoci z eurofondov pri dopravných projektoch na území hlavného mesta i kraja, tlmočil taktiež návrhy na zlepšenie fungovania Bratislavskej integrovanej dopravy (BID), predovšetkým v oblasti odstraňovania súbežných liniek a koordinácie cestovných poriadkov.
Okrem oblasti dopravy sa rozhovor týkal aj problematiky ľudí bez domova v Bratislave. Ako Nesrovnal upozornil, ide o problém, ktorý sa týka oboch samospráv, keďže ľudia bez domova prichádzajú do Bratislavy aj z okolia. Primátor hlavného mesta preto požiadal Drobu o spoluprácu pri poskytovaní pomoci tejto skupine ľudí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.