Bratislava 20. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Schválenie rozpočtu verejnej správy na nasledujúce tri roky, o ktorom bude na najbližšej schôdzi rozhodovať parlament, môže byť ohrozené. Na utorkovej tlačovej besede to vyhlásil predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko

Na snímke predseda NR SR Andrej Danko (SNS)

„Ak sa nespamätá predseda vlády a minister financií, môže byť ohrozené prijímanie štátneho rozpočtu,“ povedal Danko. Na Slovensku tak môže byť realitou aj rozpočtové provizórium. Danko pritom nechcel jasne povedať, či rozpočet podporia alebo nie. Uviedol, že dvíhajú varovný prst. „Neviem si už rady,“ skonštatoval.

Dankovi sa nepáči najmä absencia stretnutí v rámci koaličnej rady. „Nemajú elementárnu slušnosť voči koaličnému partnerovi,“ myslí si predseda SNS. Ako dodal, pokojne sa môže stať, že rozpočet budú musieť stiahnuť a následne prepracovať. „Bude to kvôli lajdáckosti, neschopnosti a pohodlnosti,“ povedal. Upozornil, že výhrady majú nielen koaliční partneri ale aj Európska únia.

Danko zároveň vyzval predsedu vlády aby sa „priučil“ u našich západných susedov. Podľa neho by sa mali kompetentní spamätať a predložiť obdobné opatrenia ako Andrej Babiš v Čechách. SNS by uvítala prijatie digitálnej dane. No kým v Čechách by toto opatrenie malo priniesť stovky miliónov, Ministerstvo financií SR odhadlo, že na Slovensku by to bolo asi 7 mil. eur. „Naši analytici povedia, že je to nepodstatná suma a neoplatí sa tým zaoberať,“ poznamenal Danko.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj