Bratislava 14. októbra 2018  (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
Upozornenie: Pretože prieskumy agentúr sa pri posledných parlamentných voľbách od skutočných výsledkov značne líšili, k výsledkom aktuálnych prieskumov pristupujte s použitím kritického myslenia
 
Kiskovi dávajú prednosť voliči opozičných strán
Súčasného prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku by za predsedu vlády SR, po nasledujúcich parlamentných voľbách, chcelo iba približne 30 percent ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza.

Na snímke prezident SR Andrej Kiska

Na prieskume sa zúčastnilo 1015 respondentov a odpovedali na otázku: Chceli alebo nechceli by ste, aby sa premiérom po nasledujúcich parlamentných voľbách stal Andrej Kiska? Určite áno alebo skôr áno povedalo 31,1 percenta respondentov. Za možnosť určite nie alebo skôr nie hlasovalo 61,6 ľudí. Nevedelo sa rozhodnúť 7,3 percenta respondentov. Takmer 22 percent opýtaných by Kisku skôr nechcelo vidieť ako predsedu vlády a až 39,9 percenta to nechce určite.
Najväčšiu podporu získal súčasný prezident v radoch voličov opozičných strán, najmenej u priaznivcov strany Mariána Kotlebu Ľudová strana Naše Slovensko a u voličov strany Smer-SD. Prezident Andrej Kiska sa má vyjadriť k svojej politickej budúcnosti po novembrových komunálnych voľbách, pričom nevylúčil ani založenie novej politickej strany.
 
Príspevok Prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza: Kiskuza premiéra nechce viac ako 60 percent ľudī zobrazený najskôr Hlavné správy.