Vatikán 30. júla 2019 (HSP/TK KBS/RV/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)

V nedeľu 28. júla sa uzavrelo skúmanie telesných pozostatkov uložených vo dvoch ossáriách na pôde Kolégia Teutonico (na snímke) vo Vatikáne. Forenzný expert, súdny lekár prof. Giovanni Arcudi po dokončení morfologickej analýzy stoviek nájdených kostí a tisícov kosťových úlomkov dospel k jednoznačnému uzáveru, že všetky nájdené telesné pozostatky pochádzajú z obdobia pred koncom 19. storočia

Ilustračné foto

Vzorky kostí boli uložené na veliteľstve Vatikánskeho žandárstva, aby boli k dispozícii promótora spravodlivosti. Definitívne sa tak uzavrelo preverovanie hypotézy, že by sa telo Emanuely Orlandiovej, dcéry vatikánskeho zamestnanca zmiznutej v roku 1983 v uliciach Ríma, mohlo nachádzať na pôde Vatikánu.

Zo strany Svätej stolice tak bolo plne vyhovené žiadosti  rodinných príslušníkov nezvestnej, ktorí si zdroj svojej informácie ako dôvodu k hypotéze vyhradili ponechať v anonymite. Ako uviedlo Tlačové stredisko Svätej stolice, celý proces skúmania prebehol v plnej transparentnosti, pod dohľadom vatikánskeho promótora spravodlivosti prof. Gian Piera Milanu a ďalších kompetentných osôb, vrátane právneho zástupcu a experta povereného rodinou Orlandi.

„Poskytnutím komunikácie o týchto operáciách Svätá stolica potvrdzuje svoju vôľu hľadať pravdu v záležitosti zmiznutia Emanuely Orlandiovej a kategoricky sa tak odmieta, že by tento postoj plnej spolupráce a transparentnosti mohol nejakým spôsobom znamenať, ako to niektorí občas tvrdili, že by to bolo implicitným pripustením zodpovednosti,“ uzatvára svoj komunikát vatikánske Tlačové stredisko.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj