Paríž 27. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Gonzalo Fuentes)

Väčšina francúzskych voličov je v súčasnosti nespokojná s pôsobením prezidenta Emmanuela Macrona vo funkcii, vyplýva z dnes zverejnených výsledkov prieskumu. Ide o dramatický obrat pre prezidenta, ktorý sa len pred štyrmi mesiacmi tešil z jasného volebného víťazstva, píše agentúra Reuters
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron

Prieskum inštitútu Ifop pre nedeľné noviny Le Journal du Dimanche (JDD) ukázal, že s Macronom nie je spokojných 57 percent respondentov, čo je o 14 percentuálnych bodov viac než v rovnakom prieskume v júli.
Spokojnosť s centristickým lídrom vyjadrilo 40 percent opýtaných, čo je tiež o 14 percent menej oproti júlového prieskumu.
Macron, ktorý je momentálne na ceste po rôznych európskych metropolách, zažil od zvolenia viacero problémov – od náročných parlamentných debát o pracovnoprávnej reforme po spor s vedením armády a znižovanie podpory bývania.
Prieskum Ifop ukazuje, že celkový pokles Macronovej popularity od mája je väčší, než zaznamenal jeho predchodca Francois Hollande v porovnateľnom období od začiatku svojho pôsobenia vo funkcii.
Podľa prieskumu klesla i obľúbenosť premiéra Édouarda Philippa, s ktorým je spokojných 47 percent respondentov, o deväť percent menej ako pred mesiacom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.