Bratislava 19. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

V boji o post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) vedie bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik. V aktuálnom prieskumu preferencií agentúry AKO mu podporu vyjadrilo 21,7 percenta respondentov. Prieskum sa realizoval telefonicky od 13. do 18. septembra na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov.
Na snímke Milan Ftáčnik

V prieskume nasledujú poslanec Národnej rady SR Juraj Droba (15,2 percenta), aktuálny predseda BSK Pavol Frešo a starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý (obaja 15 percent). Publicistovi a politikovi Danielovi Krajcerovi vyjadrilo podporu 7,1 percenta opýtaných, starostovi bratislavských Vajnôr Jánovi Mrvovi 6,7 percenta respondentov a bratislavskému mestskému poslancovi Jozefovi Uhlerovi 4,4 percenta. Prvú polovicu aktuálne najúspešnejších kandidátov uzatvárajú predsedníčka Strany zelených Slovenska Natália Hanulíková (3,6 percenta) a podnikateľ Martin Jakubec (1,9 percenta).
O post predsedu BSK sa uchádzajú aj Ľubomír Huďo (1,7 percenta), Ľubomír Kolárik (1,6 percenta), Jozef Danko (1,5 percenta), Lukáš Parízek (1,2 percenta), Jalal Suleiman (1,2 percenta), Rastislav Blaško (0,9 percenta), Marián Leinerovič (0,5 percenta), Milan Lopašovský (0,4 percenta) a Andrej Trnovec (0,4 percenta).
Predsedom BSK chce byť celkovo 18 kandidátov. Voľby do orgánov VÚC sa budú konať v sobotu 4. novembra 2017.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.