Kyjev 25. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Chuzavkov)
 
Preferencie súčasného prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka s každým dňom klesajú. Kým na začiatku volebných pretekov v prieskumoch verejnej mienky získaval približne osem percent, v súčasnosti stratil podporu značnej časti verejnosti. Svedčí o tom aj najnovší prieskum, ktorý urobila ukrajinská televízna stanica NewsOne. Výsledky svedčia, že Petra Porošenka by volilo maximálne päť percent Ukrajincov

Na snímke ukrajinský prezident Petro Porošenko

Na tomto prieskume, ktorý sa vykonával prostredníctvom telefónu, sa zúčastnilo 35 844 respondentov. Otázka znela jasne: V budúcich prezidentských voľbách budete voliť, alebo nebudete voliť súčasného prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka? Vyše  95% respondentov odpovedalo negatívne.
V súčasnosti je stále na čele volebných prieskumov predsedníčka parlamentnej strany Baťkivščina Júlia Tymošenková. V rôznych prieskumoch získava 13 – 17 percent hlasov respondentov. Prezidentské voľby na Ukrajine by sa mali konať 31. marca 2019. Mnohí ukrajinskí analytici a novinári upozorňujú na to, že Petro Porošenko chce preložiť tieto voľby na jún, aby dokázal vyhrať a posilniť svoje pozície.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Prieskum ukrajinskej televízie NewsOne: „Porošenko nemá ani najmenšie šance, aby sa znova stal prezidentom Ukrajiny“ zobrazený najskôr Hlavné správy.