Budapešť 28. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-MTI, Laszlo Beliczay)

Strany maďarského vládneho bloku Fidesz – Kresťanskodemokratická ľudová strana (KDNP) stratili v januári oproti decembru v kategórii istých voličov štyri percentuálne body, vo februári klesla ich podpora o ďalších päť percentuálnych bodov. Vo februárovom prieskume inštitútu Republikon dosiahla strana premiéra Viktora Orbána podporu 48 percent v uvedenej kategórii, čo je najnižší podiel od leta 2017.
Na sníme predseda maďarskej vlády a predseda Fideszu Viktor Orbán

Podľa spravodajského servera 24.hu opozičné strany Maďarská socialistická strana (MSZP) a Jobbik dosiahli v kategórii istých voličov najlepší výsledok za uplynulých desať mesiacov. Okrem strán Momentum a Spolu (Együtt) zaznamenali všetky opozičné strany rast preferencií.
Opozičný blok MSZP-Dialóg (Párbeszéd) si polepšil oproti januáru o tri percentuálne body a podporilo ho 17 percent istých voličov, Jobbik získal 19 percent, o jeden percentuálny bod viac než pred mesiacom.
Ochranárska strana Politika môže byť iná (LMP) a Demokratická koalícia (DK) si polepšili takisto o jeden percentuálny bod a sú na prahu vstupu do parlamentu.
V kategórii všetkých voličov zaznamenal Fidesz stratu troch percentuálnych bodov a získal 29 percent hlasov respondentov. Jobbik podporilo 12 percent, MSZP-Dialóg 11 percent, LMP a DK po tri percentá opýtaných.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.