Bratislava 4. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Zastavenie daňových podvodov a lepšia ochrana ovzdušia sú prioritami Slovákov v súvislosti s voľbami do Európskeho parlamentu. Vyplýva to z prieskumov Európskej nadácie pre klímu a Slovenskej klimatickej iniciatívy

Ilustračné foto

“Pre 81 % opýtaných je v nadchádzajúcich eurovoľbách dôležité, aby politické strany zastavili daňové podvody. Rovnaký počet ľudí označuje za dôležité, aby strany chránili životné prostredie, živočíchy a prírodu. Až 80 % chce, aby strany znížili znečistenie ovzdušia, 66 % považuje za dôležité znížiť migráciu,” informuje iniciatíva.

Pokiaľ ide o osobné obavy Slovákov, na prvom mieste je podľa prieskumu korupcia politikov (43 %). “Opýtaní majú strach aj zo zlej zdravotnej starostlivosti (33 %), nie sú spokojní ani so všeobecným stavom politiky (32 %). K najčastejším obavám patrí aj chudoba (30 %) alebo inflácia a vysoké ceny (26 %). Znečistenie prostredia figuruje na ôsmom mieste (13 %),” konštatuje iniciatíva.

Podľa prieskumu by Slováci mali mať tentokrát vyšší záujem o eurovoľby v porovnaní s rokom 2014, keď účasť dosiahla len 13 percent. “Až 54 % opýtaných označilo za vysoko alebo veľmi vysoko pravdepodobné, že vo voľbách 2019 pôjdu voliť,” dodala iniciatíva s tým, že tento fakt vyplýva z odpovedí 2000 respondentov vo veku od 18 do 50 rokov.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj