Prieskum odhalil, že Slováci majú na svojich čerpacích staniciach najmenej kvalitnú naftu

Kodaň 13. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 

Európska agentúra pre životné prostredie vykonala celoeurópsky test kvality motorových palív, ktorého výsledky šokovali predovšetkým obyvateľov Slovenska. V prieskume totiž vyšlo najavo, že nafta čapovaná na Slovensku patrí k tým najhorším. Túto novinku zverejnil portál Aktuality.sk.

Ilustračné foto

Prieskum odhalil, že nafta na slovenských čerpacích staniciach patrí k najmenej kvalitným a umiestila sa na 5. mieste od konca. Horšie, než na Slovensku na tom boli už len ľudia v Holandsku, Dánsku, Luxembursku a Grécku. Najlepšiu naftu si môžeme natankovať napríklad v Litve, Slovinsku, Bulharsku, Nemecku či Fínsku.
Na problém okrem portálu upozornila aj TV Markíza, ktorá informovala verejnosť o prípade českého vodiča. Potom, čo natankoval na benzínovej stanici v Nitrianskom kraji, mu auto po pár kilometroch vypovedalo službu. Kvôli nekvalitnému palivu jednoducho prestalo ísť a vodič tak nemohol pokračovať v jazde. Musel zavolať servis, aby mu vozidlo odtiahli. Peniaze za nekvalitnú naftu už ale späť nedostal.
Portál uviedol, že aj napriek tomu, že príslušné úrady čerpacie stanice podrobujú kontrolám, vodiči sa k výsledkom kontrol už dostať nemusia. Prípady hlásajúce o nekvalitnej nafte sa však netýkajú iba Slovenska. Napríklad v Česku bolo v jednom z prípadov v nafte nájdené nadmerné množstvo vody.
 

Príspevok Prieskum odhalil, že Slováci majú na svojich čerpacích staniciach najmenej kvalitnú naftu zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)