Prieskum CBOS: Veľká väčšina poľských občanov je za členstvo krajiny v EÚ

Varšava 27. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)

Veľká väčšina poľských občanov je stúpencami členstva krajiny v Európskej únii, vyplýva z výsledkov prieskumu verejnej mienky inštitútu CBOS, ktoré dnes zverejnili vo Varšave.
Ilustračné foto

Podľa nich je za členstvo Poľska v EÚ 88 percent respondentov, čo je jeden z najvyšších údajov v odpovediach na podobné otázky prieskumov ostatných rokov. Proti členstvu v Únii sa vyslovilo iba osem percent oslovených Poliakov.
Z výsledkov prieskumu je jasné, že pretrvávajúci spor Európskej komisie a poľskej vlády premiérky Beaty Szydlovej doteraz nemá negatívne dôsledky pre imidž Únie v tejto členskej krajine. Poľsko čelí v súčasnosti právnemu konaniu Únie, v rámci ktorého Európska komisia obviňuje vládny kabinet, že obmedzil nezávislosť ústavného súdu.
Aj keď vláda strany Právo a spravodlivosť (PiS) v princípe podporuje členstvo v EÚ, paralelne z nej zaznievajú aj eurokritické tóny, pripomína tlačová agentúra DPA. V ostatných mesiacoch Varšava opakovane požadovala, aby sa obmedzil vplyv Bruselu na členské štáty a posilnila úloha národných parlamentov.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.