Bratislava 10. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 
Upozornenie: Pretože prieskumy agentúr sa pri posledných parlamentných voľbách od skutočných výsledkov značne líšili, k výsledkom aktuálnych prieskumov pristupujte s použitím kritického myslenia
 
Agentúra FOCUS uskutočnila v dňoch 2.8. –9.8.2018 prieskum verejnej mienky formou osobného dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1007 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Ilustračné foto

Respondentom bola položená nasledujúca otázka:
“Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?”1 (1 Respondentom bol predložený zoznam s názvami politických strán a hnutí a ich skratkami a možnosťou „iná strana“. Zoznam strán náhodne rotoval.)
13,6% respondentov by nešlo voliť a 17,9% odpovedalo „neviem“. Ostatných 68,5%2 (2 Tento údaj NIE JE odhadom predpokladanej účasti na voľbách. Údaj udáva percento respondentov, ktorí zo zoznamu vybrali konkrétnu stranu.) rozhodnutých respondentov rozdelilo svoje preferencie nasledovne:

Tabuľka

 
Prepočet na kreslá v Národnej rade SR: SMER-SD (37), SaS (22), Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (18), Sme rodina – Boris Kollár (18), SNS (17), OĽANO-NOVA (15), KDH (13), MOST-HÍD (10).
 
Príspevok Prieskum agentúry Focus: Most-Híd opäť na chvoste zvoliteľnosti do parlamentu, Progresívci vraj majú blízko ku zvoliteľnosti zobrazený najskôr Hlavné správy.