Wiesbaden 5. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)

Priemyselné objednávky v Nemecku zaznamenali v máji výrazný pokles. Prekonali tak očakávania ekonómov, ktorí počítali len s miernym poklesom. Poukázali na to údaje, ktoré v piatok zverejnil nemecký štatistický úrad Destatis

Na snímke zľava Olaf Scholz, Angela Merkelová a Horst Seehofer

Priemyselné objednávky klesli v máji medzimesačne o 2,2 % po aprílovom raste o 0,4 %. Ekonómovia predpokladali, že objednávky klesnú len o 0,1 %.

Pod pokles sa veľkou mierou podpísali zahraničné objednávky. Tie klesli o 4,3 %, zatiaľ čo domáce objednávky vzrástli o 0,7 %.

Spomedzi objednávok zo zahraničných trhov najvýraznejší pokles zaznamenali objednávky z krajín mimo eurozóny. Objednávky z týchto štátov klesli až o 5,7 %. Z krajín eurozóny sa objednávky na nemecké priemyselné výrobky znížili o 1,7 %.

Na medziročnej báze sa priemyselné objednávky v Nemecku prepadli až o 8,6 %. Tempo poklesu sa tak výrazne zrýchlilo, keď v apríli dosiahlo 5,3 %. Analytici so zrýchlením poklesu počítali, očakávali však, že dosiahne 6,3 %.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj