Vyškov/Praha 20. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Česká vojenská polícia pokračuje vo vyšetrovaní príčin utorkovej explózie v jej skladových priestoroch v areáli Vojenskej akadémie vo Vyškove. K výbuchu došlo totiž v mieste, kde nie je uložená žiadna trhavina ani munícia
Informáciu priniesli dnes denník Právo a internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na hovorcu Ministerstva obrany ČR Jana Pejšeka.
Na snímke minister obrany Českej republiky Martin StropnickýNa snímke minister obrany Českej republiky Martin Stropnický

Nešťastná udalosť, po ktorej dôkladnom vyšetrení volal už v utorok český minister obrany Martin Stropnický, si vyžiadala jednu obeť, ďalší človek utrpel vážne zranenia. V oboch prípadoch išlo o príslušníkov vojenskej polície, ktorých prípadné porušenie predpisov stále zostáva otvorenou otázkou.
Podľa dnešného vyjadrenia hovorcu rezortu obrany v Prahe by informácie o príčine explózie mohli byť známe v priebehu niekoľkých dní. Dohady na tému, čo vlastne v sklade vybuchlo, odmietol. Pôvodné správy o explózii granátu alebo granátov nikto nepotvrdil.
Evakuovaní zamestnanci z budovy sa dnes vrátili na pracoviská. Uzavretá zostala iba tá jej časť, v ktorej došlo k výbuchu.
Ťažko zranený príslušník vojenskej polície, ktorý je naďalej hospitalizovaný v juhomoravskej metropole, nepríde vďaka špecialistom z brnianskej fakultnej nemocnice o oko.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.