Budapešť 19. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)
 
Príčiny sobotňajšieho požiaru kancelárií ústredia opozičnej maďarskej strany Demokratická koalícia (DK) na budapeštianskej okružnej triede Teréz körút, v ktorých bolo zničené celé zariadenie, zatiaľ ešte nie sú známe. Podľa agentúry MTI zástupca hovorcu Úradu civilnej ochrany hlavného mesta (FKI) Péter Kolozsi v pondelok uviedol, že hasičov pôvodne volali k požiaru odsávacieho zariadenia reštaurácie na prízemí budovy

Na snímke požiar kancelárií ústredia opozičnej maďarskej strany Demokratická koalícia

Až po uhasení tamojšieho ohňa poslali hasičov k požiaru na piatom poschodí, kde boli kancelárie DK. Strecha a steny sa zrútili, zariadenie priestorov DK zhorelo, dodal zástupca.
“V súčasnosti vyšetrujeme, či medzi dvoma prípadmi požiarov existuje nejaká súvislosť,” povedal Kolozsi.
V priestoroch centrály DK sa v čase požiaru nikto nezdržiaval. Okrem straníckej centrály vyhoreli aj kancelárie parlamentných poslancov DK a kancelária straníckej nadácie DK.
Predseda DK a niekdajší maďarský premiér Ferenc Gyurcsány uviedol, že strane ponúklo v tejto vážnej situácii pomoc mnoho ľudí.
Predseda budapeštianskej organizácie Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Zsolt Molnár v nedeľu na Facebooku vyjadril DK ľútosť a solidaritu. “Požiar môže zlikvidovať predmety, avšak nemôže zničiť našu spoločnú snahu o obnovenie demokratického Maďarska, v ktorom nebude vládnuť strach,” dodal ľavicový politik. Socialisti ponúkli DK na prechodné obdobie svoje priestory.
 
Príspevok Príčina požiaru ústredia opozičnej DK je stále nejasná zobrazený najskôr Hlavné správy.