Veľká Británia 13. ferbuára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:pixabay)
 
Britský bulvárny denník Daily Express má na svojich webových stránkach sekciu nazvanú Tretia svetová vojna, hoci sa témy správ líšia, hlavné postavy zvyčajne zostávajú rovnaké – Rusko, Irán a Čína

Ilustračné foto

Niekoľko dní po tom, čo USA a Rusko rozhodli o odstúpení od zmluvy INF, britský bulvárny denník Daily Express zverejnil článok o najbezpečnejšom mieste, ktoré by v prípade jadrovej vojny nebolo ovplyvnené radiáciou.
Ukazuje sa, že v médiách je celá sekcia, ktorá je venovaná hypotetickej tretej svetovej vojne.

Táto rubrika obsahuje prognózy o tretej svetovej vojne a všetky správy o možných budúcich globálnych konfliktoch a takmer každý tretí nadpis naznačuje, že to nejako ovplyvní Rusko, Irán, Čína a Severna Kórea.
Dňa 4. februára bulvár zverejnil 33 publikácií v článkoch o témach, ako sú preteky v zbrojení, politická kríza vo Venezuele, odchod Ruska z INF v reakcii na odchod Washingtonu, jadrové hrozby zo Severnej Kórey a Iránu všetky tieto udalosti nevyhnutne povedú k apokalypse.
Bez ohľadu na to, ako sa môže surrealistická výstražná rubrika Daily Express Tretia svetová vojna zdať, nie je jediná. Existuje aj ďalší britský bulvár Daily Star. Avšak jeho správy nie sú aktualizované tak často.
Rubrika o apokalypse je už nejakú dobu v centre pozornosti a nemohla zostať bez povšimnutia ani na sociálnych sieťach. Mnohí užívatelia stále premýšľajú o tom, kedy od Daily Express dostane dôležité informácie o tretej svetovej vojne.

 

Express je pečať britského establishmentu. Takmer každý deň majú článok o tom, že začína tretia svetová vojna. To je nejaká špekulácia strachu!
 

Kedy začne tretia svetová vojna, ako nám Daily Express sľubuje? Prečo sa týchto špekulácií bojíš? Nikto ich neberie vážne.
Pretože rubrika je aktualizovaná niekoľkokrát denne, niektorí sa stratili v počte varovaní, zatiaľ čo iní sa snažia zostať ostražití No, len pre prípad
 

Daily Express má na svojej webovej stránke rubriku Tretia svetová vojna. Od minulého utorka publikoval 28 článkov k tejto téme. Husté
 

Podľa mojich výpočtov @daily_express písal o Tretej svetovej vojne na Twitteri minimálne 107-krát v roku 2018. A dnes je 11. apríla – uvádza starší tweet.

 
Príspevok Prichádza tretia svetová vojna? Britský Daily Express píše o konci sveta zobrazený najskôr Hlavné správy.