„Ak môj syn stál za týmto útokom, zrieknem sa ho,“ vyhlásila Amriho matka Núr al-Huda v rozhovore pre tuniské noviny aš-Šuruk. „Hovorila som s ním pred niekoľkými dňami. Poslal mi darčeky a peniaze,“ dodala s tým, že jej 24-ročný syn sa chcel vrátiť do Tuniska. Vo vlasti si chcel vyriešiť svoje problémy so zákonom po tom, ako ho tam pred rokmi obvinili z krádeže auta.

Amriho matka Núr al-Huda Príbuzní vyzývajú hľadaného Tunisana,

Členovia Amriho rodiny v mestečku Waslatíja boli podľa vlastných vyjadrení otrasení, keď sa dozvedeli, že je hlavným podozrivým z pondelkového útoku, pri ktorom zahynulo 12 ľudí. Amri odišiel z Tuniska do Európy pred niekoľkými rokmi po vypuknutí tzv. arabskej jari; prostredníctvom internetu a telefónu však bol v pravidelnom kontakte s bratmi.

 „Prosím ho, aby sa vydal polícii. Ak sa dokáže, že do toho bol zapletený, tak sa od toho dištancujeme,“ povedal jeho brat Abdulkadír Amri pre agentúra AP. Podľa jeho slov sa Anis mohol zradikalizovať vo väzbe v Taliansku.

Anisova sestra Príbuzní vyzývajú hľadaného Tunisana,

Talianske médiá dnes priniesli správy o tom, že Anis Amri sa prejavoval násilne už na talianskych školách. V roku 2011 strávil krátky čas na škole v sicílskej Catanii, kde sa mal dopustiť majetkových deliktov, vyhrážok a ublížení na zdraví. „Jeho príbeh dobrého migranta sa skončil pokusom podpáliť školu,“ napísali noviny La Stampa s odvolaním sa na úradné záznamy.

Podľa správy Amriho po príchode do krajiny vo februári 2011 evidovala talianska polícia. Hoci bol plnoletý, vydával sa za mladistvého, pretože si od toho zrejme sľuboval výhody. Po incidentoch na škole ho polícia zadržala v októbri 2011. Talianske ministerstvo vnútra sa k záležitosti zatiaľ nevyjadrilo.