Bratislava 26. októbra 2018 (HSP/Foto:PD)
 
Strana Priama Demokracia  kritizuje politiku lídrov EÚ ako je napr. Macron, pretože považujeme tento spôsob vnucovania migrantov do Európy pod hrozbou sankcií  za prejav cynizmu

Na snímke predseda strany Priama Demokracia Marek Géci

„Dnes v Bratislave máme prezidenta Francúzska, pána Macrona. Toho Macrona, ktorý sa pred časom vyjadroval, že štáty, ktoré odmietajú prijímanie migrantov, by mali byť  sankcionované. Médiá, politici, naša diplomacia podsúva myšlienku, že Rusko a Putin sú hrozbou. Pre koho? Dnes nám vzniká oveľa viac ťažkostí a obáv z vyjadrení prezidenta Macrona v spojitosti na utečeneckú krízu, ako to, že Rusko by malo byť problém pre Slovensko a Európu.  Sme súčasťou EÚ, NATO, sme modernou európskou krajinou, ktorá si prešla okupáciou, socializmom, cenzúrou a v súčasnosti sa učíme demokracii, ale podobní lídri Európy ako Macron a členstvo v NATO nás vracajú späť do konfliktov, či si to dokážeme reálne pripustiť, alebo nie. Je to tak. Za prejavenie nepohodlného názoru, ktorý nejde po chuti lídrom EÚ sa dnes v EÚ okamžite iný názor trestá. V našej krajine to platí rovnako a médiá tomu značne dopomáhajú a rovnako zapredaní politici, ktorí sa z politológov a moderátorov stávajú obhajcovia liberálnych myšlienok s príchuťou amerikanizmu ako toho najsprávnejšieho smerovanie na planéte Zem…  EÚ sa pod názorovým vedením týchto politikov a lídrov rozpadá a ničí. Treba tu otvorene povedať, že vlna migrantov do Európy nie je náhodný jav. Je to prejav dlhodobého drancovania krajín odkiaľ utečenci prichádzajú do Európy a ide prevažne aj o Nigérijčanov, tých Nigérijčanov, ktorých nerastné suroviny rozkrádajú roky aj francúzske firmy a to konkrétne jedna, ktorej 80% vlastníkom je Francúzsko. Z vyťaženého uránu z Nigérie sa prevažne zásobujú francúzske jadrové elektrárne, nie elektrárne v Nigérii. Prezident tejto krajiny, pán Macron bude v Bratislave vážený hosť, ale ak chceme vyrábať hrozbu z Ruska, alebo Putina, pozrime si kto je väčšou hrozbou pre Slovensko, Európu a jej občanov? Či to je  Slovensku blízky národ, Rusko, ktoré nás nijak neobmedzuje, neohrozuje, alebo sú to lídri EÚ ako Macron, ktorý príde do Bratislavy, dostane všetky pocty a neskôr nám bude vnucovať jemu podobný názor a diktát, že migráciu musíme prijať ako súčasť našej budúcnosti, alebo budeme sankcionovaní,“ uviedol predseda strany Marek Géci.
 
Príspevok Priama Demokracia: Rusko je podľa lídrov EÚ a podľa našich štátnikov hrozbou a Macron si v Bratislave so všetkými poctami prejde po červenom koberci zobrazený najskôr Hlavné správy.