Bratislava 5. apríla 2018 (HSP/Foto:PD)
 
Strana Priama Demokracia má obavu, že momentálne kroky prezidenta Trumpa a stále otvorené otázky s Clom pre EÚ, môžu v budúcnosti  poškodiť  ekonomiku Slovenska, EÚ a je potrebné o tejto téme hovoriť už dnes.

Na snímke Marek Géci, predseda strany Priama Demokracia

„Naša krajina je silno naviazaná na automobilový priemysel, a to nesporne podmieňuje, ako sa dokážu vozidlá, ktoré vyrábame aj napríklad v Bratislave, predávať na trhu v USA a za aké ceny! Prípadné zmeny  Cla na automobily, ktoré poputujú z EÚ na trh v USA, môže mať pre našu ekonomiku ťažké následky a nikdy tomu nebolo tak blízko ako teraz“: uviedol predseda strany Marek Géci.
Strana Priama Demokracia vníma tlak, ktorý USA posledné mesiace vyvíja a cestou nie je donekonečna počúvať hrozby a nepredvídané kroky, ale je potrebné reagovať upozornením zo strany EÚ, že ak má mať Európa takého partnera, ktorý rešpektuje a plní iba zmluvy, ktoré vyhovujú jemu, je potrené poukázať, že my rovnako zase odmietame takéhoto partnera v NATO, ak sa budú realizovať zo strany USA podobné kroky voči EÚ, ktorá bude ekonomicky poškodzovaná. Reakciou by mohla byť aj možnosť hovoriť zo strany predstaviteľov EÚ o vystúpení z NATO za predpokladu vzniknutého scenáru, ale to by museli lídri EÚ nezaujato a zodpovedne  postaviť túto tému ako jednu z možných krokov. Prípadné zmeny cla pre EÚ by bol zásadný problém pre Slovensko a z našej strany je neakceptovateľné zdieľať jeden priestor v NATO a nechať si zároveň poškodzovať naše ekonomické záujmy, ak by k takémuto stavu došlo!
Strana Priama Demokracia dlhodobo prezentuje potrebu hľadať aj záložný plán, kedy sa nebudeme musieť obávať, že jedného dňa odídu automobilky za lacnejšou pracovnou silou, finančnými stimulmi, daňovými úľavami, a musíme ako krajina stavať svoju ekonomiku aj na iných odvetviach.
„Riešením by malo byť investovanie do rozvoja cestovného ruchu, máme tu neskutočné krásne hory, prírodu, dokážeme ponúknuť dovolenku v lete a rovnako aj v zime, máme tu nespočetné množstvo kultúrnych pamiatok, zaujímavú gastronómiu, ale k tomu potrebujete mať kvalitné služby a vytvorené podmienky pre podnikateľov, ktorí sa neboja v tejto krajine podnikať. Rovnako cesta je aj v špičkovom poľnohospodárstve, teda v tom odvetvi, čomu sa naši predkovia venovali celé generácie a v tomto ako strana chceme a budeme hľadať riešenia, ako naštartovať na Slovensku nové príležitosti, ako ekonomiku udržať, rozvíjať a nestavať všetko iba na automobilovom priemysle,“ uviedol Marek Géci.
Redakciu informoval Marek Géci, predseda strany PRIAMA DEMOKRACIA.
 
Príspevok Priama demokracia prezentuje, že ak by USA pristúpilo k zavedeniu cla pre export nových vozidiel a tovarov z EÚ do USA ako naznačuje prezident Trump, Slovensko by malo uvažovať o vystúpení z NATO zobrazený najskôr Hlavné správy.