Pri zemetrasení v Grécku utrpelo zranenia takmer 500 ľudí

Kos/Bodrum 21. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Na takmer 500 zranených sa zvýšila bilancia silného zemetrasenia, ktoré zasiahlo v noci nadnes grécke ostrovy – najviac ostrov Kos -, ale aj turecké pobrežie Egejského mora a vyžiadalo si i dve obete na životoch.
Ilustračné fozo

S odvolaním sa na miestne úrady o tom informovala agentúra AP.  Obeťami otrasov na Kose sa stal 39-ročný turecký turista Sinan Kurdoglu a 20-ročný švédsky turista pochádzajúci zo strednej časti tejto severskej krajiny, ktorého identitu švédske úrady nezverejnili. Obaja zahynuli, keď sa zrútil strop obľúbeného baru v Starom meste ostrovnej metropoly Kos, uviedla grécka polícia.
Nórske ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že vo vážnom stave je aj jeden nórsky občan, ktorý sa zranil na Kose a letecky ho previezli do nemocnice.
Pomerne plytké podmorské zemetrasenie s magnitúdou 6,5 vyvolalo prívalové vlny cunami, ktoré ničili člny a autá zaparkované pri pobreží – dokonca aj v tureckom letovisku Bodrum. Mnohí turisti na ostrove Kos strávili podľa majiteľov hotelov preventívne zvyšok noci vonku.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.