Pri zemetrasení neďaleko Teheránu utrpeli zranenia desiatky ľudí

Teherán 27. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Rebecca Blackwell)

Jeden človek prišiel o život a 75 ďalších utrpelo zranenia v dôsledku zemetrasenia s magnitúdou 4,2, ktoré v stredu zaznamenali neďaleko iránskej metropoly Teherán. Informovala o tom iránska televízia Press TV.
Ilustračné foto

Epicentrum otrasov sa nachádzalo pri meste Malárd na pomedzí provincií Teherán a Alborz, zhruba 50 kilometrov západne od hlavného mesta Iránu. Otrasy bolo cítiť aj v priľahlej provincii Kóm.
Podľa agentúry IRNA zomrela jedna osoba na následky srdcového infarktu. Desiatky ľudí utrpeli ľahšie zranenia, keď v panike vybiehali z budov na ulice a verejné priestranstvá. Väčšinu z nich prepustili z nemocníc ihneď po ošetrení.
K materiálnym škodám podľa dostupných informácií nedošlo. Rovnakú oblasť postihlo už 20. decembra zemetrasenie s magnitúdou 5,2, následkom ktorého zahynuli dvaja ľudia a desiatky utrpeli ľahšie zranenia.
Irán je pomerne často dejiskom otrasov rôznej intenzity. V novembri zasiahlo západnú časť Iránu silné zemetrasenie s magnitúdou 7,3. Zahynulo pri ňom viac ako 600 ľudí a tisícky ďalších utrpeli zranenia.
Zemetrasenie v roku 2003 s magnitúdou 6,6 zrovnalo v provincii Kermán so zemou historické mesto Bam a usmrtilo tam 26.000 ľudí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)