Santiago 20. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Esteban Felix)

Traja ľudia zahynuli v nedeľu ráno v čilskom hlavnom meste Santiago pri požiari, ktorý v obchodnom dome založili rabujúci demonštranti. Informovala o tom agentúra AFP na základe oznámenia starostky Santiaga Karly Rubilarovej

Na snímke protest proti zvýšeniu ceny cestovných lístkov v Santiagu v Čile

Nespokojní Čiľania, ktorých výtržnosti sa snažia upokojiť bezpečnostné jednotky, vyšli do ulíc metropoly už v piatok večer, keď vláda ohlásila zvýšenie cestovného na metro.

“Máme správy, že pri požiari v supermarkete zahynuli traja ľudia. Dvaja zhoreli na mieste a tretia osoba bola v kritickom stave prevezená do nemocnice, kde svojim popáleninám podľahla,” povedala novinárom starostka.

Pre pokračujúce protesty sprevádzané násilím, vyčíňaním a rabovaním nariadili v sobotu večer čilské úrady v Santiagu celonočný zákaz vychádzania, vôbec prvý od roku 1990, keď bola v Čile obnovená demokracia.

V príslušných lokalitách bol zároveň nasadený “rozsiahly vojenský kontingent”, uviedol generál Javier Iturriaga, ktorý momentálne dohliada na bezpečnosť v čilskom hlavnom meste.

Nepokoje v Santiagu vyvolalo zvýšenie cien cestovných lístkov, ktoré zdraželi z 800 na 830 pesos (1,05 €) za hodinovú jazdu metrom. Navyše, cestovné lístky zdraželi naposledy len nedávno, v januári tohto roka, a to o 20 centov.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj