Pri výbuchu v Antverpách sa zrútila budova, zranených je okolo 20 ľudí

Brusel 16. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Sigrid Vermeulen via AP)

Výbuch v severobelgickom prístavnom meste Antverpy otriasol v pondelok večer troma priľahlými obytnými budovami, zranil do 20 ľudí a spôsobil úplné zrútenie jedného zo spomínaných domov. Informovala o tom v utorok polícia a zdôraznila, že incident nesúvisí s terorizmom.
Na snímke budova, ktorá sa zrútila po výbuchu v severobelgickom prístavnom meste Antverpy 15. januára 2018

Podľa vyhlásenia polície väčšina zranení je ľahká. Záchranári vytiahli spod trosiek sedem živých osôb.
Hovorca antverpskej polície Wouter Bruyns povedal pre stanicu VRT: “Zranených je približne desať, maximálne 20 ľudí. Našťastie, mnohí z nich majú iba ľahké zranenia.”
Explózia zasiahla obytné budovy v pondelok večer a antverpská polícia urýchlene oznámila, že výbuch nebol súčasťou teroristického útoku.
Podľa štátnej stanice RTBF išlo o výbuch plynu.
Najmenej jedna budova sa celá zrútila. Záchranári aj okolo polnoci prehľadávali trosky, napísala agentúra AP.
Belgicko sa nachádza v stave vysokej pohotovosti po krvavých samovražedných bombových útokoch z roku 2016 a vlne islamistických útokov po celej Európe, pripomenula agentúra Reuters.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)