Mogadišo 25. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Farah Abdi Warsameh)
 
Najmenej dvaja ľudia zahynuli a niekoľko ďalších utrpelo zranenia pri výbuchu bomby umiestnenej v aute neďaleko budovy parlamentu v somálskej metropole Mogadišo. Informoval o tom predstaviteľ polície, ktorého citovala tlačová agentúra AP.

Ilustračné foto

Bomba vybuchla krátko po tom, ako vojaci zastavili podozrivé vozidlo na kontrolnom stanovišti. Jednou z obetí je podľa polície vodič.
Nedeľný výbuch prišiel len tri dni po tom, ako pri explózii neďaleko luxusného hotela Weheliye na rušnej ceste Makka Almukarramah v Mogadišo zahynulo 14 ľudí a desať ďalších utrpelo zranenia. Táto cesta bola v minulosti terčom útokov extrémistickej skupiny aš-Šabáb, ktorá má základne v Somálsku a je najkrutejšou islamskou extrémistickou organizáciou v Afrike.
Aš-Šabáb často útočí na známe a hojne navštevované lokality v Mogadišo, ako sú hotely a vojenské kontrolné stanovištia. Bombový útok nákladným vozidlom vlani v októbri usmrtil 512 ľudí, pričom išlo o útok s vôbec najväčším počtom obetí v Somálsku. Iba málo útokov od 11. septembra 2001 zabilo viac ľudí. Vinu zaň pripísali úrady práve aš-Šabábu.
 
Príspevok Pri výbuchu neďaleko budovy somálskeho parlamentu zahynuli dvaja ľudia zobrazený najskôr Hlavné správy.