Boston 14. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Springfield Republican,David Molnar)
 
Najmenej šesť ľudí utrpelo zranenia pri výbuchoch zemného plynu, ku ktorým došlo vo štvrtok v minimálne 39 rodinných domoch a iných budovách v mestách Andover, Lawrence a North Andover v americkom štáte Massachusetts. Viacero nehnuteľností po výbuchu plynu zachvátil požiar. Informovala o tom spravodajská televízia BBC.

Ilustračné foto

Polícia v Massachusetts na Twitteri uviedla, že jej príslušníci zasahovali v mestách Lawrence, Andover a North Andover v 70 prípadoch súvisiacich s požiarom, výbuchom plynu alebo zápachom plynu. Výbuchy a požiare niektoré domy úplne zničili.
V Andoveri horelo v istej chvíli 18 domov súčasne, pričom hasiči v tejto oblasti zlikvidovali celkovo 35 požiarov.
Všeobecná nemocnica v Lawrence na Twitteri informovala, že v súvislosti s výbuchmi plynu a následnými požiarmi prijala šiestich zranených, z ktorých jeden je vo vážnom stave.
Nemenovaný miestny predstaviteľ uviedol, že príčinou výbuchov zemného plynu, ku ktorým začalo vo všetkých troch mestách dochádzať vo štvrtok popoludní, je pravdepodobne vysoký tlak plynu v potrubí plynárenského podniku Columbia Gas, ktorý je dcérskou spoločnosťou energetického giganta NiSource.
Starosta mesta Lawrence Dan Rivera vyzval všetkých obyvateľov, ktorí sú zákazníkmi spoločnosti Columbia Gas, aby okamžite opustili svoje domovy. Podobne postupovali aj starostovia ďalších dvoch postihnutých miest.
Úrady tiež zrušili piatkové vyučovanie vo všetkých školách v Andoveri, Lawrence a North Andoveri a v niektorých z nich zriadili evakuačné strediská.
Všetky tri mestá ležia približne 40 kilometrov severne od mesta Boston, ktorý je metropolou štátu Massachusetts.
 
Príspevok Pri výbuchoch plynu a požiaroch v Massachusetts sa zranilo šesť ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy.