Pri turbulenciách počas letu z Číny do Austrálie sa zranilo desať ľudí

Sydney 29. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Paul Daly)

Desať ľudí utrpelo dnes zranenia v dôsledku turbulencií, ktoré nastali počas letu spoločnosti China Eastern Airlines smerujúceho do austrálskeho Sydney. S odvolaním sa na tamojšie médiá o tom informovala agentúra DPA

Ilustračné fotoIlustračné foto

Záchranári sa k pasažierom letu dostali okamžite po tom, ako lietadlo o 14.30 h miestneho času (04.30 h SEČ) bezpečne pristálo na letisku v Sydney. Televízia ABC uviedla, že lekárske ošetrenie potrebovalo desať ľudí vrátane dvoch osôb v pokročilom veku.

Zranení utrpeli najmä pomliaždeniny, odreniny a drobné poranenia. Sedem z nich previezli do nemocnice.

Miestny denník Sydney Morning Herald informoval, že išlo o let MU-777, pričom dopravné lietadlo Airbus A330 priletelo do Sydney z mesta Kchun-ming na juhozápade Číny. Ide o nové letecké spojenie, ktoré funguje od uplynulého štvrtka.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.