Beckov 16. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ Trenčín)

Napriek intenzívnej snahe záchranárov motocyklista podľahol po niekoľkých minútach priamo na mieste nehody

Pri tragickej dopravnej nehode, ktorá sa dnes krátko po poludní stala v obci Beckov v okrese Nové Mesto nad Váhom, zahynul 36-ročný motocyklista. TASR informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Na snímke smrteľná nehoda motocyklistu v Beckove

„Tridsaťšesťročný motocyklista z obce Košecké Podhradie v Ilavskom okrese, ktorý nebol držiteľom vodičského oprávnenia, na terénnom motocykli bez evidenčného čísla jazdil po ceste II/507 od Beckova smerom na obec Rakoľuby. V ľavotočivej zákrute z doposiaľ nezistených príčin prešiel vpravo mimo vozovku, vybehol s motocyklom na chodník, spadol a narazil do betónového stĺpa,“ uviedla Antalová.

V dôsledku pádu podľa nej utrpel vážne zranenia, ktorým aj napriek intenzívnej snahe záchranárov podľahol po niekoľkých minútach priamo na mieste nehody. Na motocykli nevznikla takmer žiadna škoda. Motocyklistovi odoberú krv na súdnej pitve.

„Na miesto nehody prizvali súdneho znalca. Okresný dopravný inšpektorát v Novom Meste nad Váhom začal trestné stíhanie v súvislosti s prečinom usmrtenia,“ doplnila hovorkyňa s tým, že príčina a miera zavinenia nehody je v štádiu vyšetrovania.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.