Bratislava 16. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-HaZZ v Trnave)

Spolujazdec vo Volve utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol

Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo vo štvrtok (15.12.) na diaľnici D2 v smere na hraničný priechod s Maďarskom. TASR informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Ilustračné fotoIlustračné foto

“Dňa 15.12.2016 došlo krátko pred 20.30 h na diaľnici D2 v smere na hraničný priechod s Maďarskom, konkrétne v 75,62 km, k tragickej dopravnej nehode. Jej účastníkmi boli 38-ročný vodič nákladného motorového vozidla Volvo, 37-ročný vodič osobného motorového vozidla Volkswagen Passat a jeho 40-ročný spolujazdec,” uviedol Szeiff.

Podľa doterajších informácií v ľavom jazdnom pruhu tohto úseku narazil Volkswagen Passat do zadnej časti návesu Volva. “Týmto nárazom utrpel spolujazdec vo Volve zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. Taktiež jeho vodič mal v dôsledku zrážky ťažké zranenia, s ktorými ho previezla privolaná RZP do jednej z bratislavských nemocníc,” doplnil Szeiff.

Policajti u vodičov nezistili prítomnosť alkoholu v dychu. Celkovú škodu na motorových vozidlách vyčíslili na približne 7000 eur.

Ľad z nákladného vozidla skončil na čelnom skle osobného auta

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ku ktorej došlo vo štvrtok (15.12.) podvečer medzi Zalužicami a Michalovcami. Z kabíny nákladného motorového vozidla, ktoré viedol doposiaľ neznámy vodič, sa uvoľnil počas jazdy kus ľadu, ktorý dopadol na predné čelné sklo oprotiidúceho osobného motorového vozidla. TASR o tom dnes informoval košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Michalovskí policajti pátrajú po doposiaľ neznámom vodičovi, ktorý nezastavil a pokračoval v jazde. K zraneniu osôb nedošlo, na motorovom vozidle, ktoré viedol 52-ročný Sobrančan, vznikla škoda približne 1500 eur.
Polícia v tejto súvislosti opätovne pripomína, že vodič je pred jazdou povinný odstrániť z vozidla i nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť. Za porušenie tohto ustanovenia možno uložiť pokutu až 100 eur.

V Bratislave sa zrazila električka s autom, jeden muž bol ľahko zranený

Bratislavská polícia vyšetruje zrážku električky s autom, ku ktorej došlo dnes pred 8.15 h na Miletičovej ulici v Bratislave. TASR informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

“Podľa doterajších informácií vodič osobného motorového vozidla Ford Focus prechádzal po Miletičovej ulici smerom na Záhradnícku ulicu. Pri odbočovaní doprava, cez úsek cesty križujúci koľajisko, došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k stretu s električkou č. 9 idúcou po Miletičovej ulici, smerom na Záhradnícku ulicu. Nárazom sa vozidlo otočilo a následne zakliesnilo medzi električku a stĺp trolejového vedenia,” uviedla Mihalíková.

Ľahko zraneného muža v aute museli hasiči vytiahnuť pomocou techniky.

“Škoda spôsobená dopravnou nehodou na električke a vozidle bola predbežne vyčíslená na približne 14.000 eur,” dodala Mihalíková.