Bratislava 23. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Polícia vyšetruje prípad pondelkovej (22.1.) streľby na Rovniankovej ulici v bratislavskej Petržalke, pri ktorej zomreli 23-ročná žena a 26-ročný muž. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.
Na snímke príslušníci Policajného zboru SR zaisťujú vchod do obytného domu, v ktorom došlo k dvojnásobnej vražde na Rovniankovej ulici v mestskej časti Bratislava – Petržalka

Podľa polície sa možno zatiaľ iba domnievať, že muž zavraždil svoju družku a následne otočil zbraň proti sebe. “To, čo sa presne stalo, preukáže dnešná pitva,” píše polícia na sociálnej sieti Facebook. Informuje tam tiež, že skúma aj motív činu. “Našťastie, polročné dieťa páru prežilo,” dopĺňa polícia.
Mihalíková v tlačovej správe pre médiá uviedla, že na mieste činu zaistila polícia krátku strelnú zbraň, ktorú mal 26-ročný muž v legálnej držbe. Vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy a zločinu zabitia.
“S prihliadnutím na štádium trestného konania, bližšie informácie k prípadu v súčasnosti nie je možné poskytnúť. Akonáhle to procesná situácia umožní, budeme verejnosť o prípade informovať,” doplnila Mihalíková.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.