Mogadišo 22. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Farah Abdi Warsameh)

Najmenej päť ľudí zahynulo pri samovražednom bombovom útoku, ku ktorému došlo v pondelok v somálskej metropole Mogadišo. Informovala o tom agentúra AFP

Ilustračné foto

Výbuch nastal približne o 11.00 h miestneho času (10.00 h SELČ), keď sa v aute naloženom výbušninami pri kontrolnom stanovišti pred mogadišským medzinárodným letiskom odpálil samovražedný útočník, povedal pre spravodajský server Garowe Online predstaviteľ miestnej polície Abdi Hassan.

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne nikto neprihlásil, avšak polícia predpokladá, že za ním stojí somálska islamistická skupina aš-Šabáb, ktorá má na svedomí viacero podobných útokov najmä v Somálsku a Keni.

Skupinu aš-Šabáb sa podarilo v roku 2011 z veľkej časti z Mogadiša vytlačiť a odvtedy prišla o viacero svojich bášt. Jej príslušníci však stále ovládajú rozsiahle vidiecke oblasti a naďalej vedú partizánsku vojnu proti somálskym bezpečnostným silám.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj