Rím 14. augusta 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Gregorio Borgia)
 
Dve turistky, ktoré chceli mať vytvorené najkrajšie selfie pri rímskej Fontáne di Trevi, sa pobili a pripojili sa aj ďalší, píše The Guardian

Ilustračné foto

19-ročná Holanďanka a 44-ročná taliansko-americká žena si minulý týždeň v stredu večer chceli vytvoriť selfie práve v tom istom čase na tom istom mieste pred svetoznámou rímskou fontánou, keď svetlo navyše vytváralo nádhernú kulisu.
Ani jedna z nich si nechcela dať ujsť peknú momentku, takže ani jedna nechcela ustúpiť. Najprv medzi ženami nastala slovná výmena, ktorá však prešla aj do fyzickej ženskej bitky, k čomu sa neváhali pripojiť aj rodinní príslušníci z oboch strán, až nakoniec sa do šarvátky pred prekvapenými divákmi zapojilo celkovo osem ľudí.

Upokojiť situáciu prišli dvaja policajti, ktorým sa to aj na chvíľu podarilo, ale aby nepokračovala ďalej, museli pomôcť ešte ďalší dvaja. Hoci bijúce sa turistky vyšli z incidentu len s modrinami, boli obvinené z vyvolania násilnosti.
V minulom roku mesto Rím nariadilo prísne nariadenia s pokutou až do výšky 240 eur, ak budú prítomní turisti prichytení pri občerstvovaní sa či kempovaní na podstavcoch fontán, alebo ak budú ponárať nohy do vody či dokonca v nich plávať.
 
Príspevok Pri rímskej fontáne Di Trevi sa pobili dve turistky pre najlepšie miesto na selfie zobrazený najskôr Hlavné správy.