Pri požiari na koncerte v Kalifornii zahynulo najmenej 9 ľudí

Oakland/Londýn 3. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Oaklandfirelive via AP)

Najmenej deväť ľudí zahynulo pri požiari v meste Oakland v americkom štáte Kalifornia, kde začala horieť budova s návštevníkmi koncertu. Oblastné médiá informujú, že približne 13 ďalších ľudí je nezvestných

Pri požiari na koncerte v Kalifornii zahynulo najmenej 9 ľudíPri požiari na koncerte v Kalifornii zahynulo najmenej 9 ľudí

Podľa údajov polície, ktoré priniesla stanica BBC, požiar vypukol v piatok okolo 23.30 h miestneho času (sobota 8.30 h SEČ), keď v danej budove koncertoval umelec Golden Donna, hrajúci tzv. elektronickú hudbu.

Televízna sieť KTVU uviedla, že v horiacom objekte sa nachádzalo približne 50 ľudí, zrejme však nešlo o priestory slúžiace na formálne akcie, ale o budovu, kde majú umelci svoje štúdiá.
Na videozáberoch, ktoré zverejnili hasiči v sociálnych médiách, vidieť veľké plamene, šľahajúce ponad strechu budovy. Na miesto požiaru vyslali tri hasičské vozidlá.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.