Košice 17. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Pri nočnom požiari bytu na košickom sídlisku Luník IX dnes zomrelo trojročné dieťa. Požiar vznikol v byte na Podjavorinskej ulici zhruba 30 minút po polnoci. Na mieste zasahovali hasiči.

Ilustračné fotoIlustračné foto

“V byte bolo nájdené trojročné dieťa bez známok života. V čase požiaru sa dieťa v byte nachádzalo bez dozoru rodičov, a to až niekoľko hodín. Podľa doterajších zistení sa rodičia nachádzali vo vedľajšom byte u susedov,” informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Požiarom došlo k obhoreniu stien, okien, dverí, zariadenia bytu, ako aj osobných vecí poškodených osôb. Spôsobená škoda doposiaľ nebola vyčíslená. Požiar vznikol podľa polície pravdepodobne neopatrnou manipuláciou s ohňom – horiacou sviečkou, ktorou si obyvatelia svietili.

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície v Košiciach už začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Presnú príčinu smrti maloletého dieťaťa určí pitva.

“Polícia požiadala o súčinnosť úrad práce sociálnych vecí a rodiny, ktorý podľa našich informácií vo veci koná a rodičom už odňal ich ďalšie maloleté deti. Polícia zadržala oboch rodičov po predchádzajúcom súhlase prokurátora a v danej veci prebiehajú procesné úkony,” uviedla ďalej Mésarová.  Bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.