Rím 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)
 
Viacero ruských futbalových fanúšikov utrpelo v utorok večer zranenia pri poruche eskalátora, ku ktorej došlo v stanici metra v centre talianskej metropoly Rím. Informovala o tom agentúra DPA

Na snímke záchranári nesú nosidlá s jedným zo zranených fanúšikov

Predstaviteľ ruskej ambasády v Taliansku agentúre RIA Novosti povedal, že zranených bolo 30 fanúšikov mužstva CSKA Moskva, ktoré sa v rámci bojov v skupinách Ligy majstrov stretlo v utorok s domácim tímom AS Rím. Sedem z nich je vo vážnom stave, päť utrpelo stredne ťažké a 18 ľahké zranenia.
Podľa miestneho hasičského zboru sa incident stal na zastávke metra Repubblica nachádzajúcej sa neďaleko železničnej stanice Termini.
Podľa agentúry ANSA viacero fanúšikov uviazlo v pohyblivom schodisku, ktorého stupne sa prepadli po tom, čo sa samovoľne, pravdepodobne v dôsledku preťaženia, zrýchlili. Ruskí fanúšikovia, z ktorých viacerí mali byť pod vplyvom alkoholu, údajne na schody skákali zo šikmej plochy oddeľujúcej dva súbežné eskalátory. Stanica metra Repubblica bola po incidente zatvorená.
 
Príspevok Pri poruche eskalátora v Taliansku sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska zobrazený najskôr Hlavné správy.