Havana 20. mája 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Yves Malenfer, Ministere de l’Interieur)
 
Pri piatkovej nehode lietadla, ktoré sa zrútilo po štarte z letiska v kubánskej metropole Havana, zahynulo 110 ľudí. Prežili len tri kubánske ženy, ktorých stav je kritický, informoval v sobotu kubánsky minister dopravy Adel Yzquierdo Rodriguez

Ilustračné foto

Podľa neho bolo na palube stroja typu Boeing 737, ktorý prevádzkovali kubánske aerolínie Cubana de Aviación, 102 Kubáncov, traja turisti, dvaja cudzinci a šesť členov posádky z Mexika. Dodal, že medzi obeťami je päť detí.
Podľa úradov jednu čiernu skrinku z lietadla už našli.
Kubánska rada pre cirkvi uviedla, že medzi mŕtvymi je aj 20 kňazov z evanjelickej cirkvi. Úrady predtým informovali, že v lietadle sa nachádzalo 110 osôb.
Havarované lietadlo mala Cubana de Aviación prenajaté od mexickej spoločnosti Aerolíneas Deamojh. Mexické ministerstvo dopravy už predtým potvrdilo, že posádka lietadla – dvaja piloti, tri letušky a jeden technik – pochádzali z Mexika.
Lietadlo sa zrútilo krátko po štarte z medzinárodného letiska v Havane z doposiaľ nezistených príčin. Smerovalo do mesta Holguín na východe Kuby. Dopadlo na maniokovú plantáž blízko vzletovej dráhy, pričom bolo ťažko poškodené a horelo.
 
Príspevok Pri páde lietadla na Kube zahynulo 110 ľudí, prežili tri ženy, potvrdili úrady zobrazený najskôr Hlavné správy.