Pri obci Hranovnica začali s opravou zničenej cesty

Hranovnica 24. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)

Na ceste I/66 v smere z Popradu do obce Hranovnica začali v priebehu tohto týždňa cestári s rekonštrukčnými prácami, ktoré majú zabezpečiť, aby nedochádzalo v úseku pred záhradkárskou oblasťou Dubina k ďalšiemu zosuvu svahu pod cestu. Ešte v júni vyhlásil starosta obce Vladimír Horváth mimoriadnu situáciu pre havarijný stav cesty
Ilustračné foto

“Cesta je prejazdná v jednom jazdnom pruhu, doprava je riadená svetelnou signalizáciou,” uvádza sa na internetovej stránke obce. V havarijnom stave sa nachádza úsek za hornou autobusovou zastávkou v záhradkárskej oblasti Dubina. “Vplyvom zimného obdobia s častým kolísaním teplôt a následných jarných jednorazových výdatných zrážok odplavilo vo väčšej miere časti strmého svahu cestnej komunikácie, čo má za následok zosunutie svahu cesty a časti vozovky,” informoval starosta.
Stavebno-technický stav cesty I/66 v predmetnom úseku je v havarijnom stave a nezodpovedá požiadavkám na bezpečnú, plynulú a efektívnu dopravu. Rekonštrukčné práce by mali trvať do decembra, dodal Horváth.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.