Valletta 9. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rene Rossignaud)
 
Dvaja ľudia zahynuli a ďalších 45 utrpelo zranenia pri pondelkovej nehode turistického poschodového autobusu na juhu Malty. Informovala o tom agentúra AP.
K nehode došlo vo vyhľadávanej turistickej destinácii Zurrieq pri maltskej metropole Valletta. Autobus s otvoreným horným poschodím narazil do konárov stromu visiacich nízko nad cestou.

Na snímke odstavený turistický prehliadkový otvorený poschodový autobus po nehode v turistickom centre Zurrieg neďaleko maltskej metropoly Valletta

Maltský minister zdravotníctva Chris Fearne uviedol, že väčšina pasažierov pochádzala z Belgicka alebo Británie. Medzi zranenými je aj 12 detí, dve z nich utrpeli vážne zranenia. Dvaja ľudia, ktorí zahynuli, a väčšina zo zranených sedela v čase nehody na hornom poschodí. Vodič (24) havarovaného vozidla zranenia neutrpel.
Bezprostredne nebolo jasné, odkiaľ pochádzala dvojica obetí. Maltu v noci z nedele na pondelok zasiahol vietor so silou víchrice. Podľa agentúry AP však nie je jasné, či autobus vrazil do konárov poškodených vetrom.
 
Príspevok Pri nehode turistického autobusu na Malte zahynuli dvaja ľudia zobrazený najskôr Hlavné správy.