Mexiko 13. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Demian Chavez)

Najmenej 11 ľudí prišlo v utorok o život pri dopravnej nehode počas návratu z púte k Bazilike Panny Márie Guadalupskej v Mexiku. Informovala o tom agentúra DPA s tým, že 13 ľudí utrpelo zranenia.
Ilustračné foto

K nehode došlo na ceste medzi metropolou Mexiko a mestom Puebla v centrálnej časti krajiny, keď do nákladného auta prepravujúceho pútnikov zozadu nabúral kamión s nákladom. Na mieste zomrelo osem účastníkov nehody, ďalší traja zomreli v nemocnici.
Obete sa vracali z púte, ktorá sa začala v sobotu a vyvrcholila práve v utorok.
Aj tento rok sa na púť vybrali stovky tisíc veriacich, a to pešo, na bicykloch, či nákladných autách alebo autobusmi, aby sa poklonili Panne Márii, ktorá sa na tomto mieste v decembri v roku 1531 zjavila Indiánovi Juanovi Diegovi.
Pápež František pri tejto príležitosti celebroval vo Vatikáne špeciálnu svätú omšu. Vo svojej homílii podľa Vatikánskeho rozhlasu poukázal na kultúrne bohatstvo a rôznorodosť latinskoamerických a karibských národov, ktoré vyzval “odvážne sa brániť pred každým pokusom o homogenizáciu” a “ideologickú kolonizáciu”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.