Hongkong 10. februára2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Daily News)

Najmenej 19 ľudí zahynulo v sobotu večer miestneho času po tom, ako sa na predmestí Hongkongu prevrátil dvojposchodový autobus. S odvolaním sa na tamojšiu políciu o tom informovali agentúry DPA a AP.
Ilustračné foto

K nehode došlo v hongkonskej štvrti Tai Po.
Podľa posledných zistení zahynulo 19 osôb – 17 mužov a dve ženy.
Podľa posledných zistení zahynulo 19 osôb – 17 mužov a dve ženy.
Pri nehode utrpelo zranenia ďalších 47 ľudí, ktorých previezli do nemocníc. Devätnásť osôb je vo vážnom stave, uviedla agentúra AP.
Príčinu nehody vyšetruje polícia.
Fotografie a videá z miesta nehody, ktoré zverejnili tamojšie médiá alebo používatelia sociálnych médií, zobrazujú pohotovostné zložky ošetrujúce pasažierov neďaleko autobusu zlatej farby, ktorý je prevrátený na jednu stranu, píše AP.
Tamojšie médiá informovali, že podľa viacerých cestujúcich autobus havaroval vo vysokej rýchlosti.
Podľa miestneho denníka South China Morning Post ide o najhoršiu dopravnú nehodu v Hongkongu od roku 2003, kedy pri nehode autobusu zahynulo 21 osôb.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.