Pri nehode auta v Nepále zahynulo sedem ľudí, ďalších 18 utrpelo zranenia

Káthmandu 27. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Niranjan Shrestha)

Sedem ľudí zahynulo a ďalších 18 osôb utrpelo zranenia pri nehode terénneho vozidla, ku ktorej došlo dnes v strednej časti Nepálu.

Informovala o tom agentúra DPA. Nehoda sa stala v oblasti vzdialenej približne 150 kilometrov juhozápadne od nepálskej metropoly Káthmandu, keď preplnené terénne vozidlo zišlo v jednej zo zákrut z horskej cesty a zrútilo sa do zhruba 100 metrov hlbokej rokliny.

Ilustračné fotoIlustračné foto

“Šesť ľudí zomrelo na mieste, jeden pri prevoze do nemocnice a traja ľudia vrátane vodiča utrpeli ťažké zranenia,” uviedol hovorca miestnej polície.  V septembri zahynulo na severe Nepálu 18 ľudí, keď na úzkej horskej ceste havaroval linkový autobus. Početné smrteľné nehody v Nepále možno pripísať zle udržiavaným vozidlám a tiež zlému stavu cestných komunikácií.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.